SADOVSKI
ÚvodNaše službyNa stiahnutieCertifikátyKontakt
>Rekuperácia RD
>Klimatizácia
>Tepelné čerpadlá
>Vetranie kuchýň
>Návrh a projekcia

Spolupracujeme:

Čo je rekuperácia?
 

     

    U vetrania, pod pojmom rekuperácia, rozumieme spätné ziskavanie tepla z odvádzaného odpadného vzduchu a jeho odovzdanie privádzanému čerstvému vzduchu.

    Proces spätného získavania tepla prebieha v rekuperačných výmenníkoch, ktoré sú najčastejšie inštalované priamo vo vetracích jednotkách.

      Dôležitým ukazovateľom kvality rekuperačného výmenníka je jeho účinnosť. Hodnota účinnosti výmenníka sa  reálne pohybuje u vetracích jednotiek pre  rodinné domy v intervale 80 až 95 %. U väčších vetracích jednotiek, určených pre komerčné, resp. priemyselné budovy,  je účinnosť výmenníka nižšia a rádovo sa pohybuje jej hodnota v intervale 54 až 82 %. 

   
 

      Vetranie s rekuperáciou tepla je tiež možné použiť prakticky vo všetkých typoch stavebných objektov pri hygienicky nutnom vetraní, a to od bytov a rodinných domov, cez občianske stavby, bazény, až po priemyselné stavby. Taktiež vetranie s rekuperáciou je možné použiť i v klimatizovaných objektoch, kde dochádza v letných mesiacoch k "rekuperácii chladu" - privádzaný čerstvý teplý vzduch je ochladzovaný odpadným, klimatizáciou vychladeným vzduchom.

 

© SADOVSKi 2014
Topoľová 1978/3, 914 41 Nemšová | info@sadovski.sk | 0904.300188